אודות​

מורשתם של האחים מנדל

"מפעלנו הפילנתרופי מתאפיין במחויבותנו להשקיע באנשים שיש להם הרוח, הכוח והשאיפה לשנות את העולם"

לצפייה
 

ייעודה של קרן מנדל

ייעודה של קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל לתרום לחיזוקן של חברות צודקות, סובלניות, מיטיבות ודמוקרטיות בארצות הברית ובישראל, ולשפר את איכות החיים בשתי המדינות.

 

תחומי פעילות

קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל מתמקדת בתחומים אלו:​​

​​​פיתוח מנהיגות – להשקיע במנהיגים של ארגוני חינוך, ארגונים ללא-כוונת-רווח וארגוני המגזר הציבורי, כדי להעצים את השפעתם על החברה כולה. ​

ניהול מוסדות ללא-כוונת-רווח – לטפח מצוינות בניהול מלכ"רים ובניהול ארגוני המגזר הציבורי.

מדעי הרוח – לטפח את מדעי הרוח, בהיותם התשתית לשאיפות ולתקוות של בני האדם.

החיים היהודיים – לסייע לבני הדורות הבאים לגלות את משמעותן ואת חשיבותן של היהדות ושל התרבות היהודית, ולתרום לקיומן של קהילות יהודיות תוססות.

מעורבות עירונית – לתמוך בפיתוח שכונות וקהילות, כביטוי למחויבותנו לחברות צודקות, סובלניות ודמוקרטיות​​.

 

קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל פעילה בישראל זה חצי יובל, ומקיימת תוכניות לפיתוח מנהיגות חינוכית במוסדותיה שלה ובאוניברסיטאות ובארגונים נבחרים.

 

הקרן בישראל

קרן מנדל-ישראל החלה לפעול בשנת 1991. שר החינוך דאז פנה למורטון מנדל והציב לפניו אתגר: להכשיר אנשי מקצוע איכותיים כדי לאייש עמדות מפתח במשרד החינוך. כך נוסד מכון מנדל למנהיגות בירושלים.

בעשרים וחמש השנים החולפות הצמיחה קרן מנדל, באמצעות תוכנית בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית היוקרתית והאינטנסיבית, ובתוכניות נוספות, דור של מנהיגים לתחום החינוך ולמלכ"רים. רבים מבוגרי בית הספר – יותר מ-400 במספר – ממלאים תפקידי מפתח במערכת החינוך בישראל, במלכ"רים וברשויות השלטון הלאומיות והמקומיות.

מכון מנד​ל למנהיגות הוא אכסניה לתוכניות נוספות לפיתוח מנהיגות, ובהן תוכניות מנדל לפיתוח מנהיגות בקהילה החרדית, תוכנית מנדל למנהיגות נוער, תוכנית מנדל למנהיגות בתרבות יהודית ותוכנית מנדל למנהיגות אקדמית.

​בעשור החולף הרחיבה קרן מנדל את פעילותה ברחבי ישראל, והיא כוללת גם את מרכז מנדל למנהיגות בנגב, המכשיר ומטפח מנהיגים ברמה המקומית בדרום הארץ, ואת מרכז מנדל למנהיגות בצפון, שמתקיימות בו תוכניות להכשרת מנהיגים בצפון הארץ.

כמו כן מפעילה קרן מנדל-ישראל, החל בשנת 2005, את תוכנית מנדל למנהיגות חינוכית בצה"ל – מיזם משותף עם חיל החינוך והנוער בצה"ל.

קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל פעילה בישראל זה חצי יובל ומקיימת תוכניות לפיתוח מנהיגות חינוכית במוסדותיה שלה ובאוניברסיטאות ובארגונים נבחרים.