אודות​

מורשתם של האחים מנדל

"מפעלנו הפילנתרופי מתאפיין במחויבותנו להשקיע באנשים שיש להם הרוח, הכוח והשאיפה לשנות את העולם"

לצפייה
 

ייעודה של קרן מנדל

ייעודה של קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל לתרום לחיזוקן של חברות צודקות, סובלניות, מיטיבות ודמוקרטיות בארצות הברית ובישראל, ולשפר את איכות חייהם של כל האזרחים בשתי המדינות.

 

תחומי פעילות

קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל מתמקדת בתחומים אלו:​​

​​​פיתוח מנהיגות – להשקיע במנהיגים של ארגוני חינוך, ארגונים ללא-כוונת-רווח וארגוני המגזר הציבורי, כדי להעצים את השפעתם על החברה כולה. ​

ניהול מוסדות ללא-כוונת-רווח – לטפח מצוינות בניהול מלכ"רים ובניהול ארגוני המגזר הציבורי.

מדעי הרוח – לטפח את מדעי הרוח, בהיותם התשתית לשאיפות ולתקוות של בני האדם.

החיים היהודיים – לסייע לבני הדורות הבאים לגלות את משמעותן ואת חשיבותן של היהדות ושל התרבות היהודית, ולתרום לקיומן של קהילות יהודיות תוססות.

מעורבות עירונית – לתמוך בפיתוח שכונות וקהילות, כביטוי למחויבותנו לחברות צודקות, סובלניות ודמוקרטיות​​.

 

קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל-ישראל מקיימת תוכניות לפיתוח מנהיגות חינוכית וחברתית במוסדותיה שלה ובאוניברסיטאות ובארגונים נבחרים.

 

הקרן בישראל

קרן מנדל-ישראל החלה לפעול בשנת 1990. ב-1991 שר החינוך דאז פנה למורטון מנדל והציב לפניו אתגר: להכשיר אנשי מקצוע איכותיים כדי לאייש עמדות מפתח במשרד החינוך. כך נוסד מכון מנדל למנהיגות בירושלים ב-1992.

מאז הצמיחה קרן מנדל, באמצעות תוכנית בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית היוקרתית והאינטנסיבית, ובתוכניות נוספות, דור של מנהיגים לתחום החינוך ולמלכ"רים. רבים מבוגרי בית הספר – יותר מ-500 במספר – ממלאים תפקידי מפתח במערכת החינוך בישראל, במלכ"רים וברשויות השלטון הלאומיות והמקומיות.

מכון מנדל למנהיגות הוא אכסניה לתוכניות נוספות לפיתוח מנהיגות, ובהן תוכניות מנדל לפיתוח מנהיגות בקהילה החרדית, תוכנית מנדל למנהיגות נוער, תוכנית מנדל למנהיגות בתרבות יהודית, תוכנית מנדל למנהיגות חינוכית בצה"ל ותוכנית מנדל למנהיגות באקדמיה בהכשרה להוראה.

פעילותה של קרן מנדל ברחבי ישראל כוללת גם את מרכז מנדל למנהיגות בנגב, שהוקם ב-2004 במטרה לשפר את איכות החיים של תושבי הנגב באמצעות פיתוח מנהיגות חברתית, חינוכית ותרבותית, ואת מרכז מנדל למנהיגות בצפון (2013) שמתקיימות בו תוכניות להכשרת מנהיגים בצפון הארץ ומטרתו לתרום לפיתוח ולשגשוג של אזור הצפון.

יחידת בוגרות ובוגרי מנדל מקיימת קשר מקצועי מתמשך עם יותר מ-2000 בוגרי תוכניות מנדל, במטרה להעצים את השפעתם המיטיבה על החינוך והחברה בישראל באמצעות קיום מגוון של תהליכי למידה ויצירת חיבורים ושיתופי פעולה מקצועיים ביניהם.