חדשות ואירועים

טקס הסיום החגיגי של תכניות מנדל

עמיתי מחזור כ"ד של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית ועמיתי תכניות מכון מנדל למנהיגות חגגו את סיום לימודיהם בנוכחות יו"ר קרן מנדל ונשיא הקרן

​בנוכחות יו"ר קרן מנדל, מר מורטון מנדל, נשיא הקרן פרופ' יהודה ריינהרץ, מנכ"ל קרן מנדל-ישראל משה ויגדור, קצין החינוך הראשי בצה"ל תא"ל צביקה פייראיזן ומנהל מחוז ירושלים במשרד החינוך מאיר שמעוני, חגגו עמיתי מחזור כ"ד של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית ועמיתי תכניות מכון מנדל למנהיגות את סיום לימודיהם. 

"כחבר הנהלה של המשרד זה כעשור, וכמנהל מחוז ירושלים והעיר ירושלים, יש בידי איזושהי פרספקטיבה להבין את ההשפעה של בוגרי מנדל על מערכת החינוך", אמר מאיר שמעוני, מנהל מחוז ירושלים במשרד החינוך, שייצג בטקס את משרד החינוך. "אני עד לכך שרבים וטובים ממנהיגי החינוך שלנו, לרבות מוסדות חינוך, מנהלי אגפי חינוך ומנהלי פרויקטים מובילים, הם בוגרי מנדל".

19 בוגרי מחזור כ''ד בבית ספר מנדל למנהיגות חינוכית –  מיזם משותף לקרן מנדל ולמשרד החינוך שנוסד ב-1991 – סיימו שנתיים של לימודים שבהם עסקו בסוגיות המרכזיות בתחום החינוך, המנהיגות והחברה בישראל.


טקס הסיום החגיגי של תכניות מנדל

את לימודיהם סיימו גם עמיתי תכניות מנדל למנהיגות חינוכית בצה"ל – קצינים בכירים מכל חילות הצבא. "המשותף בין תפיסת התוכנית לגישתו של צה"ל נעוץ בהבנה שיש חשיבות בהשקעה בפיתוח מפקדים בעלי גישה חינוכית חברתית כחלק מחיזוק חוסנו של צה"ל כצבא ממלכתי, צבא העם במדינה יהודית דמוקרטית", אמר קצין החינוך הראשי בצה"ל, תא"ל צביקה פייראיזן." אני בטוח ביכולתכם לעשות שימוש מושכל בתשתית הידע שצברתם בשנה זו. אנו בצה"ל מצפים לכך שתובילו ותתרמו מהידע שצברתם ביחידות השונות בצבא", אמר לבוגרים.

בטקס, שנערך ב-30 באוקטובר במרכז מורשת מנחם בגין בירושלים, סיימו את לימודיהם במכון מנדל למנהיגות גם 20 עמיתי מחזור ג' בתוכנית מנדל לפיתוח מנהיגות בקהילה החרדית, ו-20 עמיתי מחזור ב' בתוכנית מנדל למנהיגות נוער –מנהיגים מקרב הסגל הבכיר של תנועות הנוער בישראל.

"הגמול הגדול ביותר שלנו הוא שאולי עזרנו למי מכם שמסיימים היום להיות טובים עוד יותר", אמר יו"ר קרן מנדל, מר מורטון מנדל לבוגרים הטריים. "בחרנו להשקיע בבני אדם, בגלל אמונתנו העמוקה שהסוד טמון באנשים. אתם ההוכחה החיה שצדקנו, אחיי ואני. אני גאה בכם מאוד", אמר.