חדשות ואירועים

טקס הסיום החגיגי של תכניות מנדל

בנוכחות יו"ר קרן מנדל, מר מורטון מנדל, ושר החינוך, ח"כ נפתלי בנט, ציינו עמיתי תכניות מכון מנדל למנהיגות ועמיתי בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית את סיום לימודיהם

​שר החינוך, ח"כ נפתלי בנט, הדגיש בדברי הברכה שלו לבוגרים את הצורך לצמצם את הפערים בחינוך בין המרכז לפריפריה: "ילד שנולד באופקים יוצא לחיים בגיל 18 עם סיכויים נמוכים בהרבה להצליח מילד שגדל ברמת השרון. וזה בישראל של 2016. אתם, אנחנו ביחד חייבים לתקן את זה!", אמר.

פרופ' יהודה ריינהרץ, נשיא קרן מנדל, ציין בנאומו​ את מחויבותה של קרן מנדל למנהיגות המבוססת על ערכים. "דגש זה על ערכים הוא שמסביר את תרומתה הייחודית של קרן מנדל לקידום לימודי מדעי הרוח בתור הבסיס לתקווה האנושית ולחוויה האנושית", אמר פרופ' ריינהרץ. "יש תכניות מנהיגות רבות המספקות כלים לניהול יעיל, בניתוק כמעט מוחלט מערכי מוסר. הקשר בין השניים – מנהיגות וערכים – הוא שעומד בלב הפעילות שלנו".

20 בוגרי מחזור כ''ג בבית ספר מנדל למנהיגות חינוכית – מיזם משותף לקרן מנדל ולמשרד החינוך שנוסד ב-1991 – סיימו שנתיים של לימודים שבהם עסקו בסוגיות המרכזיות בתחום החינוך, המנהיגות והחברה בישראל. "כולנו תקווה שהזרעים הרבים שזרעתם בשנתיים שהייתם איתנו, ינבטו ויניבו פרות. כולנו תקווה שהיכולת שלכם לעשות טוב רק התרחבה והשתכללה", אמר דני בר גיורא, מנהל בית הספר. 

את לימודיהם סיימו גם 20 עמיתי תכנית מנדל למנהיגות חינוכית בצה"ל - קצינים בכירים מכל חילות צה"ל. "לי זו הפעם השלישית פה", אמר קצין החינוך והנוער הראשי בצה"ל, תא"ל אבנר פז צוק, "וכמו בפעם הראשונה, אני מאוד מתרגש. אני כבר רואה בעיני רוחי את העשור הבא, איך הדברים שנזרעו פה עכשיו משפיעים על מדינת ישראל, על צה"ל, על חברה הישראלית". 

בטקס, שנערך ב-2​​ בנובמבר במרכז מורשת מנחם בגין בירושלים, צוין גם סיום מחזור ב' בתכנית מנדל לפיתוח מנהיגות בקהילה החרדית – תכנית ייחודית המצמיחה מנהיגות ציבורית חרדית מתוך הקהילה עצמה. את התכנית סיימו אחת-עשרה עמיתות – פעילות ויזמיות בתחומי החינוך, החברה והקהילה. כמו כן צוין סיומו של מחזור א' בתכנית מנדל למנהיגות חינוכית בתנועות הנוער, ש-19 עמיתיה הם מנהיגים מקרב הסגל הבכיר של תנועות הנוער בישראל.

"כל כך הרבה שוני בְּמקום אחד, וכל כך הרבה דִמְיון. אנשים ממקומות שונים, עם תקוות וחלומות שונים, אבל כולם עם שאיפה משותפת ליצור עתיד טוב יותר, הוגן יותר וצודק יותר לכל ילד בישראל", אמר ד"ר אלי גוטליב, מנהל מכון מנדל למנהיגות וס​גן נשיא קרן מנדל-ישראל.

"מהמחזור הראשון הצלחנו לעשות דבר אחד בהצלחה עצומה: לגייס עמיתים מאיכות מעולה... כבר מההתחלה ידענו שהסוד טמון באנשים, בתהליך הבחירה שלהם", אמר יו"ר קרן מנדל, מר מורטון מנדל. "אני גאה מאוד בתהליך הזה, שעוזר לאנשים מצוינים להיות עוד יותר מצליחים בעבודה שהם עושים: לשפר את איכות חייהם של אנשים".​​

טקס הסיום החגיגי של תכניות מנדל
טקס הסיום החגיגי של תכניות מנדל

טקס הסיום החגיגי של תכניות מנדל
טקס הסיום החגיגי של תכניות מנדל
​​ ​​

צפו בטקס טקס הסיום החגיגי של תכניות מנדל​