חדשות ואירועים

סדרתרבות 2022: אירועי אמנות ויצירה מי-ם אל י-ם

יוזמה משותפת של קרן מנדל והקרן לירושלים שמקיימות בירושלים סדרת אירועי תרבות יוצאי דופן בגודלם ובהיקפם. האירועים יתקיימו לאורך חודשיים, בכל חלקי העיר ובכולם הכניסה ללא תשלום!

סדרתרבות 2022: אירועי אמנות ויצירה מי-ם אל י-ם

​סדרתרבות היא יוזמה משותפת של הקרן לירושלים וקרן מנדל. זוהי השנה השנייה שבה היא מוגשת באהבה לעיר ולתושביה. זהו אחד מהאירועים הגדולים אשר מתקיימים בירושלים, חגיגות שכוללות ומשרתות 34 שכונות בירושלים לאורכה ולרוחבה.

האירועים יתקיימו במוסדות תרבות ובמנהלים קהילתיים ב-34 שכונות שונות בירושלים בין התאריכים 8/8-29/9. שיתוף הפעולה של הקרנות נועד לחגוג עם תושבי ירושלים את היופי והמסורות של העיר, בכל השפות והמאפיינים שלה.


לכל אירועי 2022 הקליקו כאן >>


תושבות ותושבי ירושלים, וכל אוהביה, מוזמנים למגוון רחב של אירועי תרבות ללא כל עלות בחצרות השכונות באוויר הפתוח, במוסדות המוכרים של העיר ובמרכזים הקהילתיים: מוזיקה, מחול, קולנוע, תיאטרון, סדנאות והרצאות אשר נבחרו והותאמו לתושבי השכונות בירושלים. האירועים נועדו לחיזוק חיי התרבות של תושבי והעיר ומתן במה וחשיפה לאמנים, יוצרים ואנשי תרבות ירושלמים. כל האירועים נבחרו והותאמו לתושבי השכונות תוך מתן התחשבות באופי וגודל התושבים בכל שכונה.

המופע הפותח של סדרתרבות הוא "געגועים לפריד" גרסה מיוחדת ליצירה ״פולחן האביב של פריד אל אטרש של היוצרת אורלי פורטל, המשלבת נגינה חיה ומחול. הקלאסיקה המצרית, שמעולם לא איבדה מכוחה ויופייה, זוכה למבט חדש ולפרשנות מרעננת דרך תנועה ונגינה שמחברות אותה למסורות מערביות ולרעיונות שאינם נטועים במקום. אירוע ב-2 חלקים שכולו התעלות, (טראב طرب), שחציו נגינה חיה וחציו עבודת מחול ייחודית.

בין מגוון המופעים והאירועים בסדרתרבות: יסמין לוי, זמרת הלדינו הבינלאומית במופע אינטימי וכובש שיתקיים במרכז למורשת יהדות צפון אפריקה. מפגש חד פעמי שמשלב את המופע ARENAS של הזמרת והיוצרת נטע אלקיים עם החוקר ד״ר דוד גדג׳ והאמנית והאוצרת אילנה סלמה אורתר שבו הם יפתחו את שערי המופע למחנה ההיסטורי ארנאס – שיחה, עדויות והקרנות וידאו ממחנה המעבר שהיווה את ההשראה למופע ותחנה אחרונה לתרבות בת אלף שנה, האירוע יתקיים במועדון הצוללת הצהובה. ההצגה המוזיקלית "אמי כואבת לי", הפקת מקור של סדרתרבות, יצירה חשופה ומרגשת של שדרנית גלגל"צ לבנת בן חמו, רחל קשת ואוריין שוקרון. הצגת הבכורה תתקיים ב15/09 בבית אצ"ג.

בנוסף ישתתפו בסדרתרבות: שולי רנד, אנסמבל בית הגת, המדרסה, מקהלת גיא בן הינום, להקת אקוט, הפיראטיות הפיראטיות ורבים נוספים.

האירוע שיסגור את סדרתרבות הוא "אירוע סליחות נוסח תחריר", בלוקיישן קסום בשעה הכי יפה ביום – מופע שקיעה במגדל דוד. ערב המשלב התוועדות, מפגש וחוויה מוזיקלית ייחודית ומרגשת עם חבורות מוזיקאים ומוזיקאיות מופלאה שגובשה במיוחד לאירועי הסליחות. מופע בהשראת פיוטי הסליחות ממסורות מגוונות, ממזרח וממערב, קטעים מתפילות הימים נוראים השלובים ביצירה מקורית ובמוזיקת נשמה ישראלית עכשווית.

ניהול אומנותי:
רונן יצחקי – ראש החוג לתנועה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ובוגר מחזור ב' של תוכנית מנדל למנהיגות בתרבות יהודית

רות דיסקין – מנהלת מחלקת הפרויקטים ומחלקת התרבות בקרן לירושלים